באגר 

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו
תוכן עניינים

באגר באגר מסוגל לבצע עבודות שונות במהירות וביעילות, כאשר הזרוע ההידראולית שלו היא בעצם אחד מהיתרונות העיקריים בכלים אלו. אם אתם צריכים באגר להשכרה או באגרים לרכישה, ריכזנו עבורכם את המידע הכי חשוב בנושא.

באגר, או מחפר, הוא כלי שימושי להפליא עבור מגוון רחב מאוד של שימושים, ובכלים האלו משתמשים אפילו בצה"ל עבור עבודות הנדסה שונות. כלי ה-BUGGER חזקים ורב-תכליתיים, ככה שניתן להסתייע בהם עבור פרויקטים בקנה מידה גדול. אם קנה מידת הפרויקט קטן, ניתן להיעזר במחפרונים (הגרסה המוקטנת של מחפר באגר). בתוך כך, השימושים העיקריים בימינו בכלי ה-באגר הם:

  • הזזת כמויות אדירות של אדמה בשבריר מהזמן שנדרש לעשות זאת באופן ידני.
  • עבודות חפירה והריסה של מבנים בזמנים קצרים במיוחד.
  • עבודות תשתיות מסוגים שונים הכוללות חפירת בורות עמוקים. 
  • עבודות הנדסיות מסוגים שונים, לרבות עבודות צה"ל. 

מה הופך את הבאגר מומלץ לעבודות הנדסיות?

באגר הוא כלי הנדסי שימושי בגלל הרבגוניות שלו, מה שבעצם מתבטא ביכולות של הכלי הזה לבצע עבודות מאוד שונות ומגוונות. לצורך העניין, ניתן להשתמש בבאגרים עבור עבודות אשר מצריכות ביצוע מהיר ויעיל. למשל, עבודות בשטחים ואזורים מסוכנים המצריכים סיום פרויקטים מהיר ככל הניתן. 

עקב היות הבאגר כלי כל כך חזק (חלקם אפילו ממוגנים), הוא למעשה מאפשר למהנדסים ופועלים לבצע עבודות מדויקות במהירות ובבטחה. הבאגר נע בדרך כלל באמצעות זחל, אבל חלק מהבאגרים מונעים על ידי גלגלים. כך או כך, כלים אלו לרוב מסוגלים לעבור בתוואי שטח מורכבים מאוד ואפילו בתוואי שטח סלעיים. בסופו של דבר, מה שהופך את הבאגר לכלי הנדסי כה מומלץ, הוא האופן בו הכלי הזה בנוי, בואו נרחיב גם על כך. 

כיצד מחפר ("באגר") בנוי? – יתרונותיו בבנייתו

אמנם הבאגר בנוי מאינספור חלקים קטנים וגדולים כאחד, אבל אפשר להגיד שכלי זה למעשה בנוי מכמה אלמנטים עיקריים שהופכים אותו למה שהוא – חזה, יציב ויעיל. בראש ובראשונה, חשוב להכיר את האלמנטים הבאים שמהם באגר בנוי:

  1. זרוע הבאגר: בין אם זהו באגר לחפירות או להריסת מבנים, עבודות תשתיות ועוד, יהיה מדובר בדרך כלל בזרוע מהסוג התלת-מפרקי. על גבי הזרוע התלת מפרקית הזאת, למעשה מותקנת כף חפירה או פטיש אוויר – זה תלוי בשימושים בבאגר.  ברוב המקרים, הזרוע מופעלת על ידי בוכנות הידראוליות (3 מסוגן). 
  2. כפות הבאגר: ישנן כפות אשר מופנות כלפי חוץ וכפות המופנות כלפי הכיוון של הבאגר, כמו גם כפות עם מכסה. האחרונות (עם מכסה) יאפשרו את הסגירה של הכף כדי לא לאבד חומר גלם בעת השינוע שלו.
  3. כלים נוספים: במקום הכפות של הבאגר (מה שצוין בסעיף שלעיל), ניתן גם להתקין כלים אחרים, כגון למשל מקדח הידראולי או פטיש אוויר, מה שנקרא גם מקדח פנאומטי. 
  4. משטח הציר: משטח הציר נקרא גם,Pivot עליו בעצם מותקנת הזרוע של הבאגר. ניתן לצודד את משטח הציר בצידוד מלא של 360 מעלות, מה שבעצם מקנה כושר תמרון משמעותי במיוחד לזרוע הבאגר. 
  5. הנעה: אמנם רוב רובם של הבאגרים מונעים על ידי זחלים (אותם זחלים שמותקנים בטנקים צבאיים), אבל ישנם גם באגרים המונעים עם גלגלים. 

כמה עולה השכרת באגר? – מחירון באגרים להשכרה 

כדי להבין במדויק כמה עולה השכרת באגר ומה עדיף, לשכור או לרכוש באגרים, חשוב לבדוק מחירון השכרת באגרים לפי שעה או לפי יום עבודה. כדי לסייע לכם, ריכזנו עבורכם מחירון השכרת באגר לשימוש חופשי:

סוג שירות\עבודת באגר מה חשוב לדעת על הבאגר? המחיר לשירות באגר
השכרת באגר קטן לשעה  23-28 טון עם כף ופטיש של כ-1500-1800 ק"ג. כ-420 ₪ – 520 ₪ לשעת עבודה.
השכרת באגר גדול 29-350 טון עם כף ופטיש 2000-2500 ק"ג. כ-450 ₪ – 600 ₪ לשעת עבודה.
מיני באגר זחלי כף 20-40 פטיש שבירה ומקדחת קרקע. כ-150 ₪ – 250 ₪ לשעת עבודה.
מיני באגר אופני 57 כ"ס עם מתעל (טרנצ'ר) עומק 1 מ' רוחב 10-20 ס"מ כ-200 ₪ – 250 ₪ לשעת השכרה.

בין אם צריך את הבאגר עבור עבודה כזאת או אחרת, חשוב ראשית לבדוק עד כמה הוא מיועד לאותו סוג של פרויקט. בהתאם לכך, בוחרים באחד מסוגי הבאגרים שריכזנו לעיל. 

טיפ חשוב להשכרת באגר – על מה חשוב להקפיד? 

רגע לפני שמזמינים השכרת באגר מסוג כזה או אחר, חשוב במיוחד לוודא שיודעים את הסוג, הגודל והמשקל של הציוד שצריך לשנע, להרוס או לעבוד אתו בכל דרך אחרת. אם מדובר על ציוד גדול או כבד מדי עבור מחפר קטן, אין שום סיבה הגיונית לשכור מיני באגר. 

עם כל הכבוד לניסיונות לחסוך בעלויות, יותר חשוב לבצע את העבודה בבטחה. אם אינכם בטוחים באיזה סוג באגר לבחור עבור הפרויקט, צוות tractors ישמח לספק לכם סיוע בכל סוגייה, שאלה או תהייה שתצוץ. 

צרו קשר כעת לקבלת הצעת מחיר או מידע נוסף.

אודותינו

ברוכים הבאים לאתר שלנו!

השכרת מחפרון, השכרת בובקט ועבודות עפר עם החברה המובילה בארץ. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואיכותי עם המון ותק ונסיון בתחום.

מפעל
הסבר מקיף: ציפוי אפוקסי למפעלים והחשיבות שלו

ציפוי אפוקסי למפעלים מציע יתרונות רבים, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור הגדרות תעשייתיות. ציפוי מסוג זה נותן מענה עמיד ועמיד להגנה על רצפות בטון מפני בלאי. ציפויים אפוקסי עמידים בפני כימיקלים, שפשופים וכתמים, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור סביבות שבהן שפיכות ומכונות כבדות נפוצות.

למאמר המלא »
התקשרו עכשיו